לאור המצב - סדנאות מיוחדות

מפרוץ מלחמת “חרבות ברזל” אנו נותנים מענה אישי וקבוצתי לטובת רווחתם הנפשית של בני נוער וצעירים.
המענה מותאם גם למעגלים המקיפים אותם, ומשתנה לפי הצורך האישי של כל אחד ואחת וכל מסגרת.

כל הסדנאות מועברות על ידי אנשי מקצוע מעולם בריאות הנפש המומחים בעבודה עם נוער וצעירים.

“מקלט לעצמי” – סדנה לנוער וצעירים

למי? נוער וצעירים בגילאי 12-25

המטרה: מציאת הכוחות הפנימיים דרך נרמול רגשות והקניית כלים מתאימים

כמה זמן? לפחות שעה, תלוי בצורך ובגיל המשתתפים

כשהכל משתנה, רבים מאיתנו נוטים לחפש כוחות חיצוניים, כשבעצם הכוח שהכי צריך הוא זה שנמצא בפנים. שינוי המציאות מחייבת כל אחד ואחת להכרות מחודשת עם עצמו. חלק מההכרות הזו היא להצליח להיות מקלט עבור עצמי.

החלק הראשון בסדנה יעסוק בנרמול הקושי, קבלה של מה שהסיטואציה מביאה וניסיון להסתכל על השינוי כהזדמנות. בחלק השני נקנה כלים שיעזרו להפוך את השינוי לנקודת צמיחה ולמצוא את הדרך לחזק את עצמי.

סדנאות והרצאות הדספייס

סדנה ומרחב תומך לצוותים חינוכיים

למי? צוותי חינוך ורווחה העובדים עם בני נוער וצעירים

המטרה: תמיכה ומתן כלים להתמודדות היום יומית של הצוותים החינוכיים

כמה זמן? 90-120 דקות, תלוי בצורך

בפני הצוותים החינוכיים ניצבים שני אתגרים משמעותיים – התמודדות עם החוויה האישית והמשפחתית והתמודדות עם הקושי של התלמידים והחניכים שהם פוגשים. בסדנה נאפשר קודם כל שיח פתוח לעיבוד ההתמודדויות הללו. מתוך השיח ניתן מענה טיפולי נקודתי לאתגרים שמציף הצוות ונשיים את האתגרים שאיתם הם נפגשים. לאחר מכן, נלמד מודלים פרקטיים מעולם הטיפול ליצירת חוסן. בנוסף, נקנה כלים ליצירת שגרה וביטחון בחיים הפרטיים ובמפגש עם הנוער והצעירים.

“נשימה חדשה” – סדנה לנוער וצעירים

למי? נוער וצעירים בגילאי 12-25

המטרה: יצירת אפשרות לאוורור, חיזוק ורכישת כלים מעולם המיינדפולנס להפחתת מתח וסטרס

כמה זמן? לפחות שעה, תלוי בצורך ובגיל המשתתפים

כשהמיכל שלנו מלא, הרגשות מציפים והכל בעוצמות כל כך גדולות, צריך להתחיל מנקודת הבסיס – לייצר מקום. דרך כלים מעולם הטיפול של נרמול ותיקוף נעזור למשתתפי הסדנה לקבל את הרגשות והתחושות שלהם, להשקיט את הקולות השיפוטיים כלפי עצמם ולהתחיל לעבד את מה שהם חווים.

רק אחרי שנקבל את כל מה שעובר עלינו, נוכל להתחיל לייצר מקום, לאוורר את המיכל שלנו, להיות סלחניים כלפי עצמנו ולהתחיל לנשום מחדש. בשלב השני נלמד כלים מתוך עולם המיינדפולנס שתורמים להפחתת מתח וסטרס. את כל הכלים נתרגל יחד ונלמד כיצד לעבוד איתם באופן עצמאי מכל מקום.

סדנה ומרחב תומך להורים

למי? הורים לנוער וצעירים

המטרה : תמיכה ומתן כלים להתמודדות היום יומית של ההורים

כמה זמן? 90-120 דקות, תלוי בצורך

הורים בימים אלו נדרשים לשמירה חיצונית ופנימית של ילדיהם, תוך התמודדות אישית של כל אחד ואחת עם המצב. הורים הם עוגן עבור הילדים ומהווים דוגמה להתמודדות גם ברגעי משבר. דרך תגובות ההורים לומדים ילדיהם דרכי התמודדות ועיבוד, ועל כן יש להם השפעה גדולה על החוסן. בסדנה נאפשר קודם כל שיח פתוח לעיבוד ההתמודדויות והשאלות שכל הורה נתקל בהן. מתוך השיח ניתן מענה מקצועי, קוהרנטי ונקודתי לאתגרים שמציפים ההורים. לאחר מכן נלמד כיצד נכון להתמודד עם קשיים איתם מתמודדים נוער וצעירים, ונקנה כלים לתמיכה והפחתת חרדה.

למידע נוסף בנושא סדנאות והכשרות

נווה, רכזת מערך הכשרות הדספייס אקדמי:

054-7199099

 nave.ad@headspace.org.il 

לפניות בנוגע לקבלת טיפול פרטני במרכזים שלנו לחץ כאן >