מה מטריד אותך?

גיל ההתבגרות מביא איתו לא מעט שינויים ואתגרים, חשוב שתדע שאתה לא לבד ואנחנו בהחלט יכולים לעזור, לפעמים אפילו שיחה אחת יכולה לעשות שינוי גדול. ריכזנו עבורך את כל הנושאים שמטרידים אנשים בגילך, כמו שאמרנו אתה לא לבד…

מה מטריד אותך?

   ביטחון                      דיכאון                      חרדה                         ביישנות 
 עצמי נמוך
                                                 ופחדים                       והימנעות

  טראומה                   אלכוהול                   בריונות                    קשרים זוגיים,
  וקנאביס                   והצקות                                                   מיניות ומגדר

  דימוי גוף                  משבר                   התפרצויות                   לא מוצא פה
  והפרעות                  משפחתי                  וכעסים                 משהו שמטריד אותך
    אכילה                                                                                          
לחץ>>

           

 

ביטחון עצמי נמוך

לביטחון העצמי שלך יש משמעות חשובה בתהליך ההתבגרות שלך והפיכתך לאדם בוגר. אם אתה מרגיש ברוב הפעמים לא מספיק בטוח ללכת עם מה שאתה חושב, אם אתה מרגיש לא מספיק בטוח לומר את מה שאתה חושב בכיתה או עם חברים, אם אתה מרגיש שלדעה שלך אין ממש חשיבות או שממילא אף אחד לא “רואה אותך”- ייתכן שאתה חווה בעיה עם ההערכה העצמית שלך, דבר שבדרך כלל יוביל לאובדן הביטחון העצמי. תחושת הערך העצמי שלך חשובה מאוד, ביטחון עצמי תקין יגרום לך להאמין יותר ביכולות שלך, יגרום לך להעריך את עצמך טוב יותר ויאפשר לך לנהל אורח חיים טוב ובריא יותר.
ביטחון עצמי נמוך מתפתח ברוב המקרים עקב קשיים בתהליך ההתפתחות והגדילה. הבשורה הטובה היא שביטחון עצמי נמוך ניתן לטיפול ברוב המקרים, בפגישה עם המטפל תוכל לבדוק יחד איתו את הגורמים האפשריים וכמובן לקבל ממנו את המלצתו לטיפול נכון בבעיית הביטחון העצמי שלך.

בואו ללמוד יותר על ביטחון עצמי נמוך והדרכים לשפר אותו>>

 

 

 

דיכאון

אם אתם מרגישים שבזמן האחרון אתם נוטים למצבי רוח ואין לכם חשק לשום דבר, אם אתם “חסרי אנרגיה” ומוטיבציה ומעדיפים להסתגר במיטה כל היום ולא לצאת, ייתכן שאתם סובלים מדיכאון ברמה מסוימת. חשוב לעשות הפרדה בין מצבי רוח משתנים, מה שהחבר’ה קוראים “דיכי” קצר לבין דיכאון שנמשך על פני תקופה ארוכה יותר. אם יש לכם רגשות של עצב, או דכדוך ועצבנות, ולפעמים ריקנות או חוסר תחושה, אם בזמן האחרון אתם נוטים לבכי או שאיבדתם עניין והנאה בפעילויות שקודם היו כיפיות, כנראה שעובר עליכם משהו עמוק יותר. שימו לב- לא תמיד אפשר להסביר מאיפה זה מגיע, לפעמים זה נמצא איתנו ללא סיבה שאנחנו יכולים להבין אותה כרגע. במרכז שלנו תוכלו לדבר עם מטפל אישי, להבין יותר את המצב שאתם נמצאים בו ולקבל את כל הכלים הדרושים להתגבר על זה ולהמשיך בחיים הנפלאים שהיו לכם קודם!

בואו ללמוד יותר על דיכאון והדרכים לצאת ממנו>>

 

 

 

חרדה ופחדים

חרדה היא כמו דאגה, זהו רגש לא נעים שגורם לכל דבר פעוט להיראות מלחיץ במיוחד. חרדה יכולה לנבוע מפחד מבחינות בבית הספר, פחד ממעמד חברתי, פחד מהעתיד או פחד מאתגרים יומיומיים שמאפיינים את החיים העמוסים שלכם. חרדה יכולה להוביל למחשבות אובססיביות, ליצירת טקסים עצמיים שחוזרים על עצמם לפני כל פעולה ולדאגנות יתר שמשפיעה על ההתנהגות שלכם כמעט בכל פעולה. אם אתם מרגישים שאתם פשוט דואגים יותר מידי מכל דבר, כנראה שאתם סובלים בצורה כזו או אחרת מחרדה. לא תמיד אפשר להסביר מהיכן החרדה מגיעה, זה יכול להיות כל דבר- מה שבטוח שזה פוגם לכם בהנאת החיים ומכניס אתכם כל יום לסרט מיותר. ברוב המקרים שיחות והבנה יכולות לסייע לכם לעבור את התקופה הזו ולהיפטר מדאגנות היתר- אנחנו יכולים לעזור לך!

בואו ללמוד יותר על חרדה ופחדים והדרכים להתגבר עליהם>>

 

 

 

ביישנות והימנעות

אם לא בא לכם ללכת לים כי אתם לא רוצים שייראו אתכם בבגד ים, אם אתם מעדיפים לשבת כל הערב על הכיסא באירוע חברתי ולא לפתח שיחות עם אנשים או אפילו לרקוד, אם אתם מתביישים בצורה קיצונית בחברת אנשים זרים או אפילו ליד החברים שלכם, אם אתם לא מעיזים לפתוח את הפה ולהגיד משהו כי אתם חוששים מהתגובה של הסביבה, ייתכן שאתם סובלים מבעיה של ביישנות מוגברת. ברוב המקרים הדבר מוביל לביטחון עצמי נמוך ולהימנעות מדברים רבים. אם אתם רוצים להחזיר לעצמכם את השליטה על החיים, להיות מסוגלים להיפתח ולהרגיש מספיק בטוחים בכל סיטואציה- אנחנו מזמינים אתכם להגיע אלינו ולדבר על זה איתנו- תתפלאו לגלות שבעזרת שיחות והכוונה נכונה, מצבכם יכול להשתפר פלאים. פנו אלינו- אנחנו יכולים לעזור.

בואו ללמוד יותר על ביישנות והימנעות והדרכים להתגבר עליהם>>

 

 

 

טראומה

החיים, כפי שאתם בוודאי יודעים, מורכבים ומאתגרים, בגיל שלכם הנפש עדיין מתעצבת ואתם רגישים יותר לשינויים. טראומה יכול לנבוע מכמה סיבות: זה יכול להיות כתוצאה של תאונה קשה, תקיפה פיזית או מינית, אובדן אדם קרוב, או משהו אחר. טראומה ניתן לחוות גם באירועים טראומטיים חוזרים ונשנים (כגון התעללות, הזנחה או אלימות לאורך זמן) אם אתם חשים “אובדן שליטה על החיים” אם אתם חשים ניתוק רגשי או פוחדים בצורה קיצונית מפציעה או להיות לבד אם אתם חשים עצובים ובודדים כתוצאה מאירוע שהשפיע עליכם, ייתכן שאלו סימפטומים לטראומה. ברוב המקרים ההתמודדות קשה ומפריעה לאורח החיים התקין, ניתן לטפל בטראומה ולשפר משמעותית את התפקוד שלכם, כך שתחזרו להצליח בלימודים, בצבא או בעבודה. בואו לפגוש את המטפל האישי שלכם ותקבלו את הכלים להצליח ולהתגבר על הטראומה שאתם חווים

בואו ללמוד יותר על טראומה והדרכים להתגבר עליה>>

 

 

 

אלכוהול וקנאביס

לפעמים אנחנו מחפשים מפלט ומקום “לברוח אליו”, זה יכול להתחיל משאכטה קטנה שמישהו העביר לך, זה יכול להתחיל מכוסית לא מזיקה במסיבה ומבלי שתשים לב הצריכה גדלה מיום ליום ואתה מוצא את עצמך מחפש הזדמנויות לעשן או לשתות. חשוב שתדע שאלכוהול או סמים לא פתרו אף בעיה עד היום, להיפך, הם רק החמירו אותה. אם אתה מרגיש שאתה מכור או נהנה במיוחד לצרוך אלכוהול או קנאביס, אם אתה מרגיש שהיום שלך לא אותו דבר מבלי שצרכת את זה, ייתכן שאתה סובל מבעית התמכרות שיכולה להחמיר ואף לפגוע בשגרה שלך בהווה ובעתיד. ברוב המקרים “הבריחה” לאלכוהול וקנאביס מעידה על בעיה שניתן לפתור בעזרת הטיפול המתאים.

בואו ללמוד יותר על אלכוהול וקנאביס והדרכים להתגבר עליהם>>

 

 

 

בריונות והצקות

אם אתה מרגיש מאוים על ידי מישהו מבית הספר או מהסביבה שלך, אם אתה מרגיש שמציקים לך בכל הזדמנות, לבד או בחברה אל מול כולם ולא ממש נותנים לך לחיות בשקט…כנראה שאתה קורבן לאלימות. תופעה של בריונות והצקות הינה תופעה רווחת והיא מכוונת כלפי אדם אחד או יותר לאורך זמן. בריונות והצקות יכולות להופיע בכל מיני צורות: הצקות מילוליות, הצקות חברתיות (שיימינג) תקיפות מיניות ועוד. ההצקות יכולות להיות פנים אל פנים, דרך האינטרנט והרשתות החברתיות בעילום שם ועוד. אם אתם חווים הצקות בבית, בבית הספר או בעבודה, או אם דווקא אתם הם אלה שמציקים ומפעילים בריונות כלפי ילדים אחרים, ייתכן שהדבר מצביע על בעיה מסוימת. בעיה זו יכולה להעלות את הסיכוי לפתח חרדה ודיכאון בעתיד. חשוב לדעת שאלה אינן בעיות של “גיל התבגרות” אלא הן בעיות חריגות הדורשות טיפול מתאים.

בואו ללמוד יותר על בריונות והצקות והדרכים להתגבר עליהם>>

 

 

 

קשרים זוגיים, מיניות ומגדר

לצד העיסוק בדימוי העצמי שלכם ומקומכם בעולם, צעירים כמוכם, בגיל ההתבגרות, גם עסוקים בקשרים מיניים וזוגיים. גיל ההתבגרות הוא דבר נפלא! אתם מגלים את עצמכם, מגלים את הסביבה שבה אתם מרגישים הכי טוב ומגלים גם את הקשרים החברתיים והנטייה המינית שלכם. למזלנו אנו חיים בתקופה יותר פתוחה ומקבלת אך למרות זאת חשוב לזכור שלפעמים אנחנו לא בטוחים לגבי הזהות המינית שלנו, אנחנו יכולים להרגיש אבודים ושיש לנו מיליון שאלות לא פתורות. אתם יכולים להימשך למין השני, אתם יכולים להימשך לבני מינכם. לרוב, צעירים שחשים שהם נמשכים לבני מינם – הומואים ולסביות מרגישים “שונים” מהסביבה והם נמצאים תחת מערכת לחצים לא פשוטה. חשוב שתדעו שמה שאתם מרגישים זה נורמלי, החירות שלכם לברר את הזהות המינית שלכם תאפשר לכם לעצב את דמותכם בצורה הטובה ביותר- אין לכם במה להתבייש. אם אתם מרגישים ש”אף אחד לא מבין אתכם” אם אתם רוצים לברר את “הדבר הזה” שאתם לא סגורים עליו- אנחנו כאן כדי לעזור לכם.

בואו ללמוד יותר על מיניות ומגדר והדרכים להבין ולקבל אותם>>

 

 

 

דימוי גוף והפרעות אכילה

בזמן תקופת ההתבגרות, הגוף שלכם גדל ומשתנה כמעט בכל חודש. אתם עסוקים בדימוי הגוף שלכם ואתם מעניקים חשיבות מכרעת לצורה שבה אנשים אחרים רואים אתכם. אתם מוטרדים מהשינויים שעוברים עליכם, אתם לומדים להכיר את הגוף שלכם מחדש. חשוב לדעת שכל אדם שונה ולכל גוף יש את הדרך הייחודית שלו להתפתח אך הפרעות אכילה הן ברוב המקרים סימן לכך שמשהו לא טוב עובר על עליכם. אם אתם חשים מרגישים חוסר שביעות רצון קיצוני בנוגע לגוף שלכם ואיך שאתם נראים, אם אתם פוחדים להישקל, או מפתחים חרדה לגבי מזון או ארוחה מסוימת, אם פתחתם בדיאטה מוגזמת, אם אתם רצים לשירותים להקיא, בעיקר לאחר הארוחות, אוכלים רק בשעה מסוימת או שיש לכם טקס קבוע לחתוך את כל האוכל לחתיכות קטנות במיוחד, ייתכן שאתם סובלים מרמה מסוימת של בעיה עם דימוי הגוף שלכם. הדבר ברוב המקרים יוביל להפרעות אכילה. חשוב שתדעו שהפרעות אכילה באות לידי ביטוי בשאר התחומים בחייהם ומובילות לירידה כללית בתחושת הביטחון העצמי ותחושת הערך.

בואו ללמוד יותר על דימוי גוף והפרעות אכילה והדרכים להתמודד איתם>>

 

 

 

משבר משפחתי

יש הרבה דברים בחיים שיש לכם שליטה עליהם, אבל לפעמים יש דברים שלא באחריותנו אבל הם מטלטלים את העולם שבו אנחנו חיים. זה יכול להיות אירוע דרמטי כמו מוות של אדם יקר וקרוב, פרידה וגירושין שהפרו את האיזון והכיף שהיה בבית, לפעמים זה יכול להיות אם ההורים שלכם חווים משבר כלכלי או משבר רגשי שמשפיע על המשפחה כולה. העולם הבטוח והמוכר שלכם מזדעזע ומשתנה בזמן משבר ולדבר יכולות להיות השלכות רבות על התפקוד שלכם. בניגוד לאנשים בוגרים שרואים בשינויים כאלה ואחרים- חלק ממסלול החיים, אצל צעירים המצב קצת יותר מורכב. בשעת משבר משפחתי וחודשים לאחריו, צעירים החווים את המשבר מראים ירידה בתפקוד הכללי, חוסר יכולת להחזיק במסגרת מסודרת של לימודים או עבודה ותחושה של “סוף העולם” כפי שהם הכירו אותו עד כה. חשוב שתדעו שזה בסדר להרגיש את מה שאתם מרגישים. התזוזות האלה גדולות ומעטים האנשים שמצליחים לעבור אותן ללא סיוע. אתם מוזמנים לבוא ולדבר על זה- אנחנו יכולים לעזור לכם לעבור את המשבר הזה ולצאת חזקים יותר.

בואו ללמוד יותר על משברים במשפחה והדרכים להתמודד איתם>>

 

 

 

התפרצויות וכעסים

כעס הוא רגש אנושי כמו שמחה או עצב, כעס יכול להיות דבר נהדר שגורם לך לעמוד על שלך ולקבל את מה שמגיע לך. לפעמים כעס מלווה גם בהתפרצויות אלימות וכאן יכול להיות שעברת קצת את הגבול…. אם יוצא לך לכעוס ממש ולהתפרץ בבית או על החברים בכיתה באופן יומיומי, אם אתה נוטה לפתור סוגיות בעזרת פרצי כעס או שלעיתים “הפתיל שלך קצר” ייתכן והדבר מצביע על בעיה אחרת. כעס והתפרצויות יכולות לנבוע מתחושה “שלא מבינים אותי”, השפלה, חוסר שייכות ועוד. ברוב המקרים הפתרון לכך היא עבודה עצמית וזיהוי מצב הכעס וההתפרצויות בזמן אמת בעזרת הבנה אמיתית של הבעיה. אפשר לשלוט ברמות הכעס, אפשר להבין מהיכן זה נובע ולטפל בזה- אתה יכול להמשיך וליהנות מהחיים גם בדרכים אחרות ורגועות יותר, פנה אלינו- אנחנו נדבר איתך על כל מה שעובר לך בראש.

בואו ללמוד יותר על התפרצויות וכעסים והדרכים להתמודד איתם>>

 

 

 

לא מוצא ברשימה משהו שמטריד אותך?

החיים יכולים להיות לא קלים אם מתמודדים לבד ולא מאפשרים לאנשים לסייע לכם. החיים יכולים להיות נפלאים אם תצליחו להיפטר או לשלוט ברוב הדברים שמציקים לכם ולהתמודד עם מה שבני נוער בגילכם מתמודדים איתם כמו לימודים, עבודה, אהבה ומחשבות על העתיד. בעמוד זה ניסינו לתאר את הסימפטומים הרלוונטיים לבני נוער וצעירים בגילך, אם לא מצאת משהו שאתה יכול להזדהות איתו, אם קראת את המאמרים ולא הרגשת שמדברים בדיוק אליך ואתה עדיין מרגיש קצת אחרת, או שמשהו לא ממש מרגיש לך נכון, אתה מוזמן לפנות אלינו- נשמח לסייע לך ולהחזיר אותך למסלול בזמן קצר.

 

ליצירת קשר>>